Football Forecasting 2023
Round 1: Mick Melia Jnr (Bracknagh NS)
Round 2: Ber Wyer (Bracknagh NS), Alan Mulhall (Walsh Island NS)
Round 3: David Connolly, Patrick Walsh (Bracknagh NS), Pascal Gorry, Jody Gunning (Clonbullogue NS)
Round 4: Declan Dempsey (Clonbullogue NS)
Round 5: Willie Melia (Clonbullogue NS), McCormack Family (Bracknagh NS), Rachael Flynn, Martina Lawlor (Walsh Island NS)
Round 6: Vincent Gleeson, Ken Gill, Verna Furey, Zoey Quinn ( Clonbullogue NS), Anne & Dave Greene (Walsh Island NS)
Round 7: Alan Gorry, Aaron Daly, Kevin Keenan (Clonbullogue NS), Declan Carroll, Ronan Murphy, Jason Kiernan (Walsh Island NS), James Lawrence, Colm Moynihan (Bracknagh NS)
Overall winners: Patrick Larkin (Clonbullogue NS), Mervyn O'Shaughnessy (Walsh Island NS), McCormack Family, (Bracknagh NS) 78 points.
Round 2: Ber Wyer (Bracknagh NS), Alan Mulhall (Walsh Island NS)
Round 3: David Connolly, Patrick Walsh (Bracknagh NS), Pascal Gorry, Jody Gunning (Clonbullogue NS)
Round 4: Declan Dempsey (Clonbullogue NS)
Round 5: Willie Melia (Clonbullogue NS), McCormack Family (Bracknagh NS), Rachael Flynn, Martina Lawlor (Walsh Island NS)
Round 6: Vincent Gleeson, Ken Gill, Verna Furey, Zoey Quinn ( Clonbullogue NS), Anne & Dave Greene (Walsh Island NS)
Round 7: Alan Gorry, Aaron Daly, Kevin Keenan (Clonbullogue NS), Declan Carroll, Ronan Murphy, Jason Kiernan (Walsh Island NS), James Lawrence, Colm Moynihan (Bracknagh NS)
Overall winners: Patrick Larkin (Clonbullogue NS), Mervyn O'Shaughnessy (Walsh Island NS), McCormack Family, (Bracknagh NS) 78 points.
Football Forecasting 2022
Round 1: Kevin Ward (Walsh Island NS) John Daly (Clonbullogue NS)
Round 2: Orlagh Connor (Clonbullogue NS)
Round 3: Aidan Dempsey (Bracknagh NS)
Round 4: Tabby Geoghegan, Dickie Weldon (Bracknagh NS)
Round 5: Dickie Weldon, David Connolly (Bracknagh NS)
Round 6: Micheal Hyland (Bracknagh NS)
Round 7: Catherine Bennett (Bracknagh NS), Daniel Molloy, Brendan Corcoran (Clonbullogue NS)
Overall Winner: John Daly (Clonbullogue NS) 74 points
Round 2: Orlagh Connor (Clonbullogue NS)
Round 3: Aidan Dempsey (Bracknagh NS)
Round 4: Tabby Geoghegan, Dickie Weldon (Bracknagh NS)
Round 5: Dickie Weldon, David Connolly (Bracknagh NS)
Round 6: Micheal Hyland (Bracknagh NS)
Round 7: Catherine Bennett (Bracknagh NS), Daniel Molloy, Brendan Corcoran (Clonbullogue NS)
Overall Winner: John Daly (Clonbullogue NS) 74 points
Football Forecasting 2020
Round 1: Cathal Bannon, (Bracknagh NS)
Round 2: Sophie Conlon, (Bracknagh NS)
Round 3: Laz Molloy, Kieran Dunphy (Clonbullogue NS), Kevin Ward (Walsh Island NS)
Round 4: David Connolly, (Bracknagh NS)
Round 5: Pat Swaine, Reggie Rowe, Martin Kerrigan (Clonbullogue NS)
Round 6: Tom Weldon (Bracknagh NS)
Round 7: Teresa Bennett (Bracknagh NS)
Overall winners after Round 5: Cathal Bannon, James Lawrence (Bracknagh NS), Brendan Mahon (Walsh Island NS)
Round 2: Sophie Conlon, (Bracknagh NS)
Round 3: Laz Molloy, Kieran Dunphy (Clonbullogue NS), Kevin Ward (Walsh Island NS)
Round 4: David Connolly, (Bracknagh NS)
Round 5: Pat Swaine, Reggie Rowe, Martin Kerrigan (Clonbullogue NS)
Round 6: Tom Weldon (Bracknagh NS)
Round 7: Teresa Bennett (Bracknagh NS)
Overall winners after Round 5: Cathal Bannon, James Lawrence (Bracknagh NS), Brendan Mahon (Walsh Island NS)
Football Forecasting 2019
Round 1: Sinead Moran, Clonbullogue NS
Round 2: Ronan Boyle, Clonbullogue NS
Round 3: Colin Quinn, Paul Moran, Clonbullogue NS
Round 4: John Corcoran, Karl McEvoy (Clonbullogue NS), Dick Weldon, (Bracknagh NS)
Round 5: Paul McDonald, (Walsh Island NS), Jamie Lawlor (Clonbullogue NS)
Round 6: Ciaran Groome, Aidan Donagher, James Lawrence (Bracknagh NS) Joe & Rose McKenna, Daniel Gallery (Walsh Island NS) Jody Gunning, Alan Corcoran (Clonbullogue NS)
Round 7: Sinead Moran, Clonbullogue NS
Overall winner: Conor Casey, Clonbullogue NS (80 points)
Round 2: Ronan Boyle, Clonbullogue NS
Round 3: Colin Quinn, Paul Moran, Clonbullogue NS
Round 4: John Corcoran, Karl McEvoy (Clonbullogue NS), Dick Weldon, (Bracknagh NS)
Round 5: Paul McDonald, (Walsh Island NS), Jamie Lawlor (Clonbullogue NS)
Round 6: Ciaran Groome, Aidan Donagher, James Lawrence (Bracknagh NS) Joe & Rose McKenna, Daniel Gallery (Walsh Island NS) Jody Gunning, Alan Corcoran (Clonbullogue NS)
Round 7: Sinead Moran, Clonbullogue NS
Overall winner: Conor Casey, Clonbullogue NS (80 points)
Football Forecasting 2018
Round 1: Betty Shaughnessy, Walsh Island NS (16 points)
Round 2: Keith and Killian Wallace, Clonbullogue NS (13 points)
Round 3: Joseph Nolan, Walsh Island NS (15 points)
Round 4: Vincent Gleeson, Clonbullogue NS (14 points)
Round 5: Wallace Family, Clonbullogue NS, Helen Killeen, Clonbullogue NS (14 points)
Round 6: Msgr John Byrne, Clonbullogue NS (10 points)
Round 7: Christine & Jamie Connolly Bracken, Adrian Molloy, Clonbullogue NS, Caroline O’Connor, Walsh Island NS,
Robert Eyres, James Maher, Bracknagh NS (12 points)
Overall winner: John Hyland, Walsh Island NS, 69 points
Round 2: Keith and Killian Wallace, Clonbullogue NS (13 points)
Round 3: Joseph Nolan, Walsh Island NS (15 points)
Round 4: Vincent Gleeson, Clonbullogue NS (14 points)
Round 5: Wallace Family, Clonbullogue NS, Helen Killeen, Clonbullogue NS (14 points)
Round 6: Msgr John Byrne, Clonbullogue NS (10 points)
Round 7: Christine & Jamie Connolly Bracken, Adrian Molloy, Clonbullogue NS, Caroline O’Connor, Walsh Island NS,
Robert Eyres, James Maher, Bracknagh NS (12 points)
Overall winner: John Hyland, Walsh Island NS, 69 points
Football Forecasting 2017:
Opening draw:
Thomas Woulfe, Clonbullogue NS
Round 1: Jane Allen, Clonbullogue NS
Round 2: John Lawlor, Bracknagh NS
Round 3: Kevin Moran, Clonbullogue NS, Willie Flynn, Clonbullogue NS
Round 4: Martin Cocoman, Clonbullogue NS, Niall Brady, Clonbullogue NS, John Corcoran, Clonbullogue NS
Michael O’Rourke, Walsh Island NS
Round 5: Frank Melia, Bracknagh NS, John McKenna, Walsh Island NS
Round 6: Danny Comerford, Bracknagh NS, Padraig Walsh, Bracknagh NS, Mick Melia Jnr, Bracknagh NS, Ronan Murphy, Walsh Island NS, Liam Corcoran, Walsh Island NS, Colin Quinn, Clonbullogue NS
Round 7: Patrick Larkin, Clonbullogue NS, Niall Healy, Clonbullogue NS
Overall winner: John Lawlor, Bracknagh NS
Thomas Woulfe, Clonbullogue NS
Round 1: Jane Allen, Clonbullogue NS
Round 2: John Lawlor, Bracknagh NS
Round 3: Kevin Moran, Clonbullogue NS, Willie Flynn, Clonbullogue NS
Round 4: Martin Cocoman, Clonbullogue NS, Niall Brady, Clonbullogue NS, John Corcoran, Clonbullogue NS
Michael O’Rourke, Walsh Island NS
Round 5: Frank Melia, Bracknagh NS, John McKenna, Walsh Island NS
Round 6: Danny Comerford, Bracknagh NS, Padraig Walsh, Bracknagh NS, Mick Melia Jnr, Bracknagh NS, Ronan Murphy, Walsh Island NS, Liam Corcoran, Walsh Island NS, Colin Quinn, Clonbullogue NS
Round 7: Patrick Larkin, Clonbullogue NS, Niall Healy, Clonbullogue NS
Overall winner: John Lawlor, Bracknagh NS